ICA Certified Natural & Unheated Purple Pink Kunzite Gemstone – Afghanistan
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Weight | 32.96 Cts |
| Size | 22x14x12 mm |
| Shape | Emerald Cut |
| Color | Purple |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 18 ct and more |
IGI Certified Natural & Unheated Purple Pink Kunzite Gemstone – Afghanistan
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Weight | 67.49 Cts |
| Size | 25x18x17 mm |
| Shape | Emerald Cut |
| Color | Purple |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 18 ct and more |
Natural IGI Certified Purple Pink Kunzite Gemstone Pair – Afghanistan
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Weight | 4.06 Cts |
| Size | 7x6x6 mm |
| Shape | Emerald Cut |
| Color | Pink, Purple |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 3 – 5 ct |