IGI Certified Natural Purple Pink Kunzite Gemstone Pair – Afghanistan
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Weight | 10.82 Cts |
| Size | 11x9x8 mm |
| Shape | Oval Shape |
| Color | Purple |
| Clarity | Translucent and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 8 – 12 ct |
IGI Certified Natural & Unheated Purple Color Change Sapphire Gemstone-Madagascar
| Weight | 1.81 Cts |
|---|---|
| Size | 8x6x4 mm |
| Shape | Oval Shape |
| Color | Purple |
| Clarity | SI and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Madagascar |
| Quantity | Single |
| Weight | 1.5 – 2 ct |
IGI Certified Natural & Unheated Purple Garnet Gemstone Pair-Africa
| Weight | 5.45 cts |
|---|---|
| Size | 9x7x5 mm |
| Shape | Oval Shape |
| Color | Purple |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Africa |
| Quantity | Single |
| Weight | 5 – 8 ct |
IGI Certified Natural & Unheated Purple Pink Kunzite Gemstone Pair – Afghanistan
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Weight | 6.52 Cts |
| Size | 10x7x7 mm |
| Shape | Oval Shape |
| Color | Purple |
| Clarity | VS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 5 – 8 ct |
IGI Certified Natural & Unheated Purple Pink Kunzite Gemstone Pair – Afghanistan
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Weight | 8.76 Cts |
| Size | 11x8x7 mm |
| Shape | Oval Shape |
| Color | Purple |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 5 – 8 ct |
IGI Certified Natural & Unheated Purple Pink Kunzite Gemstone Pair – Afghanistan
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Weight | 9.19 Cts |
| Size | 11x8x7 mm |
| Shape | Oval Shape |
| Color | Purple |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 8 – 12 ct |
IGI Certified Natural & Unheated Purple Pink Kunzite Gemstone Pair – Afghanistan
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Weight | 6.02 Cts |
| Size | 9x7x7 mm |
| Shape | Oval Shape |
| Color | Purple |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 5 – 8 ct |
Natural IGI Certified Purple Pink Kunzite Gemstone Pair – Afghanistan
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Weight | 60.15 Cts |
| Size | 21x15x12 mm |
| Shape | Oval Shape |
| Color | Purple |
| Clarity | VS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 18 ct and more |