IGI Certified Natural & Unheated Pink Color Change Sapphire Gemstone – Madagascar
| Weight | 1.32 Cts |
|---|---|
| Size | 8x5x4 mm |
| Shape | Pear Shape |
| Color | Pink, Purple |
| Clarity | VS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Madagascar |
| Quantity | Single |
| Weight | 1 – 1.5 ct |
IGI Certified Natural Purple Pink Kunzite Gemstone – Afghanistan
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Weight | 155.68 Cts |
| Size | 53x23x19 mm |
| Shape | Pear Shape |
| Color | Purple |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 18 ct and more |