ICA Certified Natural & Unheated Purple Pink Kunzite Gemstone – Afghanistan
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Weight | 32.96 Cts |
| Size | 22x14x12 mm |
| Shape | Emerald Cut |
| Color | Purple |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 18 ct and more |
ICA Certified Natural & Unheated Purple Pink Kunzite Gemstone – Afghanistan
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Weight | 27.86 Cts |
| Size | 19x16x14 mm |
| Shape | Heart Shape |
| Color | Purple |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 18 ct and more |
IGI Certified Natural & Unheated Bi Color Tourmaline Gemstone – Afghanistan
| Weight | 25.79 cts |
|---|---|
| Size | 23x12x10 mm |
| Shape | Rectangle Shape |
| Color | Bi-color |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 18 ct and more |
IGI Certified Natural & Unheated Green Tourmaline Gemstone – Afghanistan
| Weight | 20.14 Cts |
|---|---|
| Size | 23x13x8 mm |
| Shape | Rectangle Shape |
| Color | Green |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 18 ct and more |
IGI Certified Natural & Unheated Green Tourmaline Gemstone-AFGHANISTAN
| Weight | 23.51 Cts |
|---|---|
| Size | 28x11x8 mm |
| Shape | Emerald Cut |
| Color | Green |
| Clarity | SI and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 18 ct and more |
IGI Certified Natural & Unheated Green Tourmaline Gemstone-AFGHANISTAN
| Weight | 20.25 Cts |
|---|---|
| Size | 19x13x9 mm |
| Shape | Rectangle Shape |
| Color | Green |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 18 ct and more |
IGI Certified Natural & Unheated Green Tourmaline Gemstone-AFGHANISTAN
| Weight | 27.66 Cts |
|---|---|
| Size | 24x14x9 mm |
| Shape | Rectangle Shape |
| Color | Green |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 18 ct and more |
IGI Certified Natural & Unheated Purple Pink Kunzite Gemstone – Afghanistan
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Weight | 67.49 Cts |
| Size | 25x18x17 mm |
| Shape | Emerald Cut |
| Color | Purple |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 18 ct and more |
IGI Certified Natural Purple Pink Kunzite Gemstone – Afghanistan
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Weight | 155.68 Cts |
| Size | 53x23x19 mm |
| Shape | Pear Shape |
| Color | Purple |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 18 ct and more |
IGI Certified Purple Pink Kunzite Gemstone – Afghanistan
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Weight | 93.68 Cts |
| Size | 26x25x19 mm |
| Shape | Cushion Shape |
| Color | Purple |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 18 ct and more |
Natural & Unheated Green Tourmaline Gemstone-AFGHANISTAN
| Weight | 24.28 Cts |
|---|---|
| Size | 33x10x8 mm |
| Shape | Emerald Cut |
| Color | Green |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 18 ct and more |
Natural IGI Certified Purple Pink Kunzite Gemstone Pair – Afghanistan
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Weight | 60.15 Cts |
| Size | 21x15x12 mm |
| Shape | Oval Shape |
| Color | Purple |
| Clarity | VS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 18 ct and more |