AIGS Certified Natural & Unheated Pinkish Orange Morganite Gemstone – Nigeria
| Weight | 263.08 cts |
|---|---|
| Size | 49x40x26 mm |
| Shape | Oval Shape |
| Color | Orange, Pink |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Nigeria |
| Quantity | Single |
| Weight | 18 ct and more |
AIGS Certified Natural & Unheated Pinkish Orange Morganite Gemstone – Nigeria
| Weight | 261.36 cts |
|---|---|
| Size | 48x39x26 mm |
| Shape | Oval Shape |
| Color | Orange, Pink |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Nigeria |
| Quantity | Single |
| Weight | 18 ct and more |
ALGT Certified Natural & Unheated Pink Tourmaline Gemstone Pair -Afghanistan
| Weight | 4.82 cts |
|---|---|
| Size | 14x5x4 mm |
| Shape | Emerald Cut |
| Color | Pink |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 3 – 5 ct |
IGI Certified Natural & Unheated Bi Color Tourmaline Gemstone Pair-Afghanistan
| Weight | 3.40 cts |
|---|---|
| Size | 7x6x5 mm |
| Shape | Emerald Cut |
| Color | Green, Pink |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 3 – 5 ct |
IGI Certified Natural & Unheated Pink Beryl Gemstone-Brazil
| Weight | 14.40 Cts |
|---|---|
| Size | 18x14x10 mm |
| Shape | Oval Shape |
| Color | Pink |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Brazil |
| Quantity | Single |
| Weight | 12 – 18 ct |
IGI Certified Natural & Unheated Pink Rubellite Tourmaline Gemstone – Afghanistan
| Weight | 5.35 Cts |
|---|---|
| Size | 11x10x7 mm |
| Shape | Emerald Cut |
| Color | Pink |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 5 – 8 ct |
IGI Certified Natural & Unheated Pink Rubellite Tourmaline Gemstone -Afghanistan
| Weight | 4.91 cts |
|---|---|
| Size | 11x9x7 mm |
| Shape | Cushion Shape |
| Color | Pink |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 3 – 5 ct |
IGI Certified Natural & Unheated Pink Rubellite Tourmaline Gemstone-AFGHANISTAN
| Weight | 1.46 Cts |
|---|---|
| Size | 7x6x5 mm |
| Shape | Emerald Cut |
| Color | Pink |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 1 – 1.5 ct |
IGI Certified Natural & Unheated Pink Tourmaline Gemstone -Afghanistan
| Weight | 5.93 cts |
|---|---|
| Size | 19x6x5 mm |
| Shape | Emerald Cut |
| Color | Pink |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 5 – 8 ct |
IGI Certified Natural & Unheated Reverse Tourmaline Gemstone Pair-Afghanistan
| Weight | 5.15 cts |
|---|---|
| Size | 10x8x4 mm |
| Shape | Oval Shape |
| Color | Green, Pink |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 5 – 8 ct |
Natural IGI Certified Purple Pink Kunzite Gemstone Pair – Afghanistan
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Weight | 4.06 Cts |
| Size | 7x6x6 mm |
| Shape | Emerald Cut |
| Color | Pink, Purple |
| Clarity | VVS and better |
| Treatment | Unheated |
| Origin | Afghanistan |
| Quantity | Single |
| Weight | 3 – 5 ct |